Nazwa użytkownika Hasło | Rejestracja | Zapomniane hasło
Terapia pedagogiczna

Wiadomości ogólne
Organizacja terapii
Metoda sylabowa
Biblioterapia
Uwolnić potencjał

Czyli...
Aktywność werbalna
Umiejętność komunikacji
Zabawy badawcze
Aktywność muzyczna
Aktywność plastyczna
W jesiennym nastroju

Jesienne wiersze
Jesienne piosenki
Kasztanowy bal
O wiewiórce Łupiskórce
Sałatka jarzynowa
Kwiecień

Moje propozycje
Co robić w ogrodzie?
Dwa słówka
Zdrowo żyjemy
Idziemy na ryby
Idziemy razem ja i mój cień
Dzień Ziemi
Dbamy o środowisko
Wiersze "ekologiczne"
Wiosenne dekoracje
Rodzinne spotkania

Rodzinne świętowanie
Gotowi-start
Inne propozycje
Kuferek
Wiersze dla mamy
Dobre maniery

Na zakończenie roku
Łamańce językowe
Wychować matematyka

Polubić matematykę
Edukacja matematyczna
Dyskalkulia
Wielkanoc

Propozycje plastyczne
Dekoracje przestrzenne
Dekoracje male i na okna
Głowa zająca- origami
Koszyk 1
Koszyk 2
Wiosenne pomysły
Propozycje użytkowników

Pozyskiwanie środków

Skąd pieniądze
Zakładamy stowarzyszenie
Księga gości

Zobacz księgę
Dopisz do księgi
Zobacz temat
 Drukuj temat
Pomysły na zajęcia otwarte- Wielkanoc
gucia
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 06-03-2011 23:05

Data rejestracji: 18.08.10

Poszukuje pomysłów na przeprowadzenie zajęcia otwartego na temat : Wielkanoc
Edytowane przez gosiami dnia 07-03-2011 19:06

gosiami
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 07-03-2011 19:11

Data rejestracji: 25.01.08

W Download jest scenariusz @butek zajęcia nt.: Wielkanocne kurczaki- zajęcie otwarte dla rodziców. To jest wypróbowany przez nią w praktyce pomysł. Czy ma to być zajęcie angażujące rodziców, czy będą oni tylko w charakterze obserwatorów? Przypomnij też grupę , proszę.

gucia
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 09-03-2011 09:16

Rodzice będą w charakterze obserwatorów jest to grupa 4 - latków.

gosiami
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 09-03-2011 18:34

Do Wielkanocy jest jeszcze trochę czasu, jeśli to nie pilna sprawa, mogę pomyśleć za tydzień, jestem teraz trochę zajęta. Później chętnie się nad tym zastanowię, tym bardziej, że sama mam taką grupę. Zapraszam innych użytkowników do dzielenia się swoimi sugestiami, pomysłami: zabaw czy innych form.

gucia
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 10-03-2011 22:56

Oczywiście nie ma problemu to nie jest pilna sprawa. Dziękuję i Pozdrawiam Smile

gosiami
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 20-03-2011 18:46

Przyszło mi do głowy kilka takich zabaw, które można wykorzystać do przeprowadzenia zajęcia w obrębie tematu związanego z Wielkanocą:
Np. Zapoznanie dzieci ze zwyczajem wykonywania pisanek
Zajęcie nie tylko zapozna dzieci ze zwyczajem zdobienia pisanek, ale zawierać może w sobie ćwiczenia przygotowujące do nauki czytania i pisania.

- Rozmowa z dziećmi na podstawie kart wielkanocnych przedstawiających malowane jajka. Dzieci poznają określenia malowanych jajek: pisanki, kraszanki, itp.

- Można zaproponować dzieciom zabawę orientacyjno- porządkową połączona z ćwiczeniem spostrzegawczości i myślenia: Wymyśliłam zabawę " Pisanki-kraszanki"- należy przygotować wycięte z kolorowego papieru jajka : czerwone , zielone, żółte, niebieskie. Ponadto ozdobić każdą parę jajek takim samym wzorem. Wzór powinien być prosty , ale niekoniecznie na jajkach w tym samym kolorze. Dzieci mogą poruszać się po sali w czasie trwania np. piosenki czy jakiejś melodii, na jeden umowny sygnał należy wejść do obręczy w określonym kolorze-odpowiadającym kolorowi pisanki. Na inny umówiony sygnał należy dobrać się parami wg wzoru na pisance. Zabawę można powtórzyć , dzieci mogą zamienić się pisankami.

- można wykonać ćwiczenia oddechowe z wykorzystaniem wcześniej przygotowanych wydmuszek. dzieci siedzą klęcznie na brzegu, po przeciwnej stronie dywanu. Starają się nabrać nosem jak najwięcej powietrza i za pomocą jednego dmuchnięcia przesunąć jak najdalej swoją wydmuszkę.

- Można dzieciom zaproponować zabawę słowną "Podziel jajko na plastry" Oczywiście chodzi o dzielenie wyrazów na sylaby. Np. czer-wo-ne, zie-lo-ne, krat-ko-wa-ne, ko-lo-ro-we (można wykorzystać sylwety pisanek , wykorzystane wcześniej do zabawy orientacyjno- porządkowej;

- można oczywiście wykorzystać piosenkę "Pisanki"

- można na koniec ozdobić pisanki albo przygotowane wydmuszki, gotowane jajka lub przygotowane na dużym formacie pisanki we wzory z szarymi szlaczkami, które dzieci muszą poprawić po śladzie.
Myślę ,że fajnie byłoby wykorzystać przygotowane wydmuszki i realizując tę tematykę np. innego dnia (jeśli nie wykorzystamy ich na tym zajęciu) pomalować je na jednolity kolor. jak wyschną można z nich zrobić np tulipany lub wykorzystać do zabawy matematycznej : układanie wydmuszek wg określonego rytmu.

Jeśli ktoś ma inne pomysły , proszę dopisywać Smile To nie boli Wink

Edytowane przez gosiami dnia 20-03-2011 18:51

bestqueen2
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 22-03-2011 19:51

Data rejestracji: 27.08.08

Witam!
W powyższym temacie można wykorzystać opowiadanie Zofii Poletyło pt. Kurczak i śmigus - dyngus, które w przystępny i zabawny sposób przybliża ten wielkanocny zwyczaj. Fajna jest historyjka obrazkowa o zajączku, który wiezie jajka, wysypuje je i ze zbitych skorupek wychodzą kolorowe kurczątka Smile
Życzę powodzenia okok

Przeskocz do forum:
Kalendarz
<< Wrzesień 2014 >>
Po Wt śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Logowanie
Nazwa użytkownika